news
Projekt ITS Wasko na Forum we Wrocławiu
24.04.2015

W dniach 15 – 17.04.2015 we Wrocławiu przedstawiciele COIG SA wzięli udział  w Forum Mobilne Miasto połączone z XV Międzynarodową Konferencją Telematyki Transportu. Imprezy te podejmowały tematykę związaną z Inteligentnymi Systemami Transportu. Nie bez powodu gospodarzem wydarzenia było miasto Wrocław, które właśnie zakończyło wdrożenie największego na tę chwilę systemu ITS w Polsce. Projekt ten został w całości wykonany przez konsorcjum WASKO-Gertrude. Konferencja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem przede wszystkim władz samorządowych, przedstawicieli miast i gmin, a także środowisk naukowych, oraz firm z branż rozwijających rozwiązania z zakresu systemów ITS.

Głównym tematem Forum były uwarunkowania rozwoju i unowocześniania miejskich systemów transportowych, w tym funkcjonowanie instrumentów wsparcia podejmowanych przedsięwzięć przez władze samorządowe. W trakcie obrad zaprezentowano najnowsze rozwiązania technologiczne służące poprawie mobilności miast i doskonaleniu zarządzania ruchem, a także przekazano doświadczenia nabyte w trakcie dotychczasowych wdrożeń inteligentnych systemów transportowych w różnych miastach. Uczestnicy Forum podczas wizyt studyjnych mogli zapoznać się z rozwiązaniami wdrożonymi przez WASKO we wrocławskim Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym (CZRiTP).


XV Międzynarodowa Konferencja Telematyka Systemów Transportowych, towarzysząca Forum, była poświęcona zagadnieniom naukowym związanym z doskonaleniem inteligentnych systemów transportowych i wdrażaniem osiągnięć telematyki do sterowania transportem.
 
Wizyta studyjna we wrocławskim Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym (CZRiTP).
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się wizytacja uczestników konferencji odbywająca się we wrocławskim centrum CZRiTP, które, jako jedna z wielu inwestycji, zostało wykonane w ramach projektu ITS Wrocław przez konsorcjum WASKO – GERTRUDE. W ciągu ostatniego dnia forum, Centrum odwiedziło ponad 100 osób.


Materiał video: https://vimeo.com/125787036 

Zdjęcia