news
Rejs po Morzu Bałtyckim
10.06.2015

Pracownik Działu Zarządzania Platformą Systemów Korporacyjnych – Robert Kołodziej – uczestniczył w wyprawie żeglarskiej po Morzu Bałtyckim jachtem Delphia 47 s/y Baltica Yachts IV, która odbyła się 25.04.2015 - 2.05.2015 br.

12 osobowa załoga przebyła następującą trasę:  Kołobrzeg – Kalmar (Szwecja) – Karlskrona (Szwecja) – Allinge (Dania) – Christiansø (Dania) – Kołobrzeg, co dało około 380 NM (mil morskich).

Rejs rozpoczął się 25.04. br. w Kołobrzegu, skąd jacht popłynął do Kalmar w południowo-wschodniej Szwecji. Kolejnym portem było miasto Karlskrona (południowa Szwecja) wraz z  Portem Marynarki Wojennej, którego obiekty wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Szwecji.

Następnie załoga popłynęła do archipelagu Ertholmene w Danii, położonego ok. 17 km od linii brzegowej Bornholmu i zwiedzała największą z jego wysp – Christiansø. Jako ciekawostkę można podać, że jedynie dwie z wysp są zamieszkałe (w sumie liczą ok. 110 mieszkańców), pozostałe to rezerwaty przyrody objęte ścisłą ochroną.

Ostatni punkt rejsu to miejscowość w Danii na wyspie Bornholm – Allinge, skąd załoga wróciła do portu w Kołobrzegu.

Robertowi oraz pozostałym członkom załogi życzymy kolejnych ciekawych rejsów i dziękujemy za udostępnienie materiałów zdjęciowych z wyprawy!

Zdjęcia