news
Grupa Kapitałowa WASKO na Międzynarodowych Targach Górniczych 2017 w Katowicach
25.08.2017

29 sierpnia rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Górnicze 2017 r. To coroczne ważne wydarzenie dla branży. Główny akcjonariusz Grupy Kapitałowej WASKO Wojciech Wajda na łamach Trybuny Górniczej przedstawił rozwiązania i plany firm Grupy WASKO związane z tym obszarem rynku.

Fragment wywiadu:

W dzisiejszych czasach systemy informatyczne udostępniane są na urządzeniach mobilnych, czy COIG przygotował dla nich jakieś propozycje?
– Już od dłuższego czasu pojawiają się rozszerzenia systemu na urządzenia mobilne, w różnych jego obszarach. Dla kadry menadżerskiej dostępna jest aplikacja „portal menadżerski”, której zadaniem jest prezentowanie kluczowych informacji i wskaźników z różnych obszarów działania firmy. Jej atutem jest prezentacja informacji „on-line”. Coraz więcej użytkowników zaczyna traktować ją jako główne źródło bieżących danych w firmie. System SZYK obsługuje magazyny przy wykorzystaniu kodów kreskowych i przenośnych urządzeń mobilnych, można też przeprowadzać inwentaryzację środków trwałych w ten sam sposób. Jak wcześniej wspomniano, obsługa podziemnych składów materiałów wybuchowych obsługiwana jest na specjalnie do tego przystosowanych terminalach przenośnych, a moduł „elektronicznej szychtownicy” i raportów zmianowych jest zaprojektowany na tablety. Elementami systemu SZYK są również różnego rodzaju portale – jak portal autoryzowanego sprzedawcy czy portal pracownika. Technologia, w jakiej są napisane, pozwala używać ich z powodzeniem na dowolnym urządzeniu mobilnym. Kolejne funkcjonalności systemu SZYK będą na pewno przedmiotem rozwoju systemu.

Przeczytaj cały wywiad: http://nettg.pl/news/144600/unowoczesniamy-polskie-gornictwo

Zdjęcia