news
COIG w Legnicy. Elektroniczne potwierdzenia odbioru decyzji podatkowych.
13.02.2018

COIG S.A. zaopatrza Legnicę w nowoczesne systemy KSAT2000i.

Dzięki naszym systemom Legnica jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza nowoczesny i innowacyjny system elektronicznego potwierdzania odbioru decyzji podatkowych i innych dokumentów. Jesteśmy niesamowicie dumni, że to właśnie nasze rozwiązania pchają polską cyfryzację do przodu.

Obecnie aż 45 tysięcy osób jest objętych tym projektem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą one potwierdzać w urzędzie decyzji o wysokości podatku od nieruchomości. Taka informacja jest przesyłana bezpośrednio do urzędu podczas odbioru od kuriera.

Jest to pierwszy z etapów wdrażania projektu. W następnych etapach mieszkańcy będą mogli przez Internet sprawdzić stan swoich płatności oraz komunikować się z urzędem. Trzymamy kciuki zarówno za projekt jak i Legnicę, która jest liderem w Polsce jeśli chodzi o innowacje. 

Urząd Miasta Legnicy, jako pierwszy w kraju, opracował i zaproponował mieszkańcom nowoczesny i prosty sposób potwierdzania odbioru decyzji podatkowych i innych dokumentów – przy pomocy elektronicznych kolektorów potwierdzeń.

- Potwierdzanie odbioru decyzji za pomocą kolektora umożliwi mieszkańcom przeglądanie swoich zobowiązań oraz dokonanie opłat poprzez platformę informacyjno-płatniczą po odebraniu decyzji - mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

To już kolejna stworzona w Legnicy usługa elektroniczna, z której korzystają mieszkańcy. Wcześniej powstały internetowy terminarz ślubów oraz system umawiania wizyt w Urzędzie Stanu Cywilnego i wydziale spraw obywatelskich. 


Przeczytaj cały artykuł

Zdjęcia