news
Zwycięstwo w Ekstralidze
11.06.2018

W Gorzowie Wielkopolskim wystartowały rozgrywki Ekstraligi 2018. Nasza drużyna rozpoczęła turniej od wysokiego zwycięstwa 5-1 z Miedzią Legnica.

Pewnie wygrali Radosław Wojtaszek z Aleksandrem Miśtą oraz David Navara z Robertem Kempińskim. David już po drugiej godzinie gry mógł zapisać sobie punkt na blankiecie po bardzo ładnej i dynamicznie rozegranej partii. W partii Bartosza Soćko z Tadeasem Krieblem w symetrycznej mogliśmy zobaczyć obustronne ataki na króla i skomplikowaną taktykę. Po burzy przyszła spokojna, równa końcówka, w której górę wzięło doświadczenie i Bartosz po długiej partii wypunktował swojego przeciwnika. Udany debiut w naszej drużynie zaliczył IM Łukasz Jarmuła, który pewnie wygrał w pojedynku z IM Piotrem Murdzią.

20-letni Łukasz grał już wcześniej w naszej drużynie juniorskiej oraz w drużynie Ekstraligi Śląskiej. Teraz dla Łukasza przyszedł czas na sprawdzenie się w zawodach seniorskich najwyższego szczebla.

Jutro derby śląska – WASKO Hetman GKS Katowice vs Akademia Szachowa ChessGrow Gliwice.

Na zdjęciu grupowym stoją od lewej: GM Krzysztof Bulski, GM Łukasz Jarmuła, GM Kamil Mitoń, GM Radosław Wojtaszek, GM Monika Soćko, GM Bartosz Soćko, GM David Navara.

Zdjęcia