news
Liderzy olimpiady szachowej
04.10.2018

Polska reprezentacja samodzielnym liderem na 43. Olimpiadze Szachowej! Nasza drużyna z zawodnikami ekstraligowymi drużyny Wasko po pokonaniu szachowych potęg - Rosji, Ukrainy i Francji, wczoraj dołożyła zwycięstwo z najsilniejszą drużyną na świecie - Stanami Zjednoczonymi. Poszliśmy w ślady naszych siatkarzy. Czapki z głów!  

W meczu z amerykanami na dwóch pierwszych szachownicach wystąpili zawodnicy Wasko Hetman GKS Katowice - arcymistrzowie Jan-Krzysztof Duda oraz Radosław Wojtaszek. Jan-Krzysztof podejmował aktualnego pretendenta do tytułu Mistrza Świata - Fabiano Caruane, który próbował przełamać opór naszego zawodnika przez ponad 6 godzin! Na nasze szczęscie nieskutecznie. W partii padł remis, który pozwolił utrzymać wynik (po wcześniejszym zwycięstwie Kacpra Pioruna nad Hikaru Nakamurą prowadziliśmy 2-1) i pozwolił odnieść historyczne zwycięstwo 2,5 - 1,5.  

Na dwie rundy przed końcem jesteśmy samodzielnymi liderami. Jutro mecz z kolejną potęgą - Chińczykami. Nie będzie łatwo, ale na tym turnieju pokazaliśmy, że potrafimy walczyć i wygrywać z każdym! Zobaczymy jaki skład wystawi trener Bartosz Soćko, który od wielu lat jest zawodnikiem drużyny Wasko. Start meczu o godz. 13:00. 

 

Link do transmisji live: https://batumi2018.fide.com/en/live

Oficjalna strona olimpiady: https://batumi2018.fide.com/en/live

Media o olimpiadzie:

https://sport.tvn24.pl/inne,132/olimpiada-szachowa-2018-polacy-wciaz-niepokonani-w-batumi,872773.html

https://eurosport.interia.pl/inne/news-olimpiada-szachowa-polacy-po-wygranej-z-usa-liderami-turniej,nId,2640035

Zdjęcia