news
Nasi na podium IV Mistrzostw Świata Braci Górniczej w narciarstwie alpejskim 2019
04.03.2019

Sześcioosobowa reprezentacja COIGu wzięła udział w zawodach slalomu Giganta na stoku Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju. Rywalizowało ponad 100 osób w czterech kategoriach wiekowych. Tak jak w roku ubiegłym organizatorzy zapewnili i mróz i słońce. W tej alpejskiej atmosferze na podium mistrzostw wjechało 2 naszych reprezentantów. Wicemistrzem świata (po raz drugi) w grupie trzeciej został Dariusz Kotuchna, a brązowy medal w grupie drugiej zdobył Szymon Migurski. Wyróżniony został także Kamil Ismail jako najmłodszy uczestnik Mistrzostw Świata, a naszej drużynie zabrakło ułamków sekundy by znaleźć się na podium w klasyfikacji drużyn. Postaramy się tam znaleźć za rok.