banner

POLITYKA GREEN DATA CENTER

Najnowocześniejsze technologie wdrożone w Centrum Przetwarzania Danych, czynią COIG S.A. firmą ekologiczną, która przy dążeniu do nowoczesności nie zapomina o odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy.

Ze względu na dużą liczbę procesorów i dysków, które wymagają chłodzenia, centra przetwarzania danych o tradycyjnej architekturze zużywają porównywalną ilość energii do chłodzenia urządzeń, co do ich zasilania. Wdrożenie rozwiązań Green Data Center wpisuje się w politykę energetyczno-klimatyczną Unii Europejskiej, ponieważ wiąże się ze zmniejszeniem negatywnego wpływu na środowisko, jaki wywiera duży pobór energii i produkcji dużych ilości dwutlenku węgla.

Technologie Green Data Center wykorzystywane w naszym Centrum Przetwarzania Danych stanowią przede wszystkim oszczędność finansową, ponieważ pozwalają na maksymalne zmniejszenie poboru energii elektrycznej. Dzięki zastosowaniu systemu chłodzenia wykorzystującego warunki naturalne (temperaturę powietrza) i wodę lodową stanowią również rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego.

cloud1

NAJLEPSZĄ STRATEGIĄ RACJONALIZACJI ZUŻYCIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ JEST ODPOWIEDNIE OPROGRAMOWANIE. NAJPOPULARNIEJSZYM NARZĘDZIEM W TYM ZAKRESIE SĄ ROZWIĄZANIA IT SŁUŻĄCE DO KONSOLIDACJI I WIRTUALIZACJI SERWERÓW.

cloud1

ROZWIĄZANIA SPRZĘTOWE ZAJMUJĄ DRUGIE MIEJSCE W KATEGORII TECHNOLOGII REDUKUJĄCYCH POBÓR MOCY W CENTRACH DANYCH. NASZE DATA CENTER TO NOWOCZESNY, ENERGOOSZCZĘDNY SPRZĘT, NA KTÓRY SKŁADAJĄ SIĘ SPRAWNE ENERGETYCZNIE PROCESORY.