Z końcem wakacji zakończył się Program Praktyk Letnich COIG SA. Czworo z naszych praktykantów dołączyło na stałe do załogi COIG SA, wykazując się sumiennością i wysokimi kwalifikacjami zawodowymi.

Tegoroczny Program Praktyk Letnich skierowany był do studentów III, IV oraz V roku wszystkich kierunków studiów wyższych. Do udziału w dwumiesięcznym projekcie zostało zaproszonych 11 osób, które pomyślnie przeszły proces selekcji i rekrutacji. Praktykanci stali się członkami zespołów: programistów, księgowych, prawników oraz HR-owców. Poza codziennymi obowiązkami studenci uczestniczyli w szkoleniach wewnętrznych prowadzonych przez trenera COIG SA oraz w przygotowanych spotkaniach integracyjnych. Wojtek, Karolina, Tamara i Maciek po odbyciu praktyk zostali docenieni i dołączyli do naszego zespołu na stałe!

Karolina

Praktyki: Dział Księgowości
Aktualnie: Pracownik Działu Księgowości

„W zakres moich obowiązków wchodziło wsparcie pracowników firmy zarówno w drobnych codziennych czynnościach, jak i w odpowiedzialnych zadaniach z zakresu księgowości, które dotyczyły m.in. dekretacji oraz księgowania faktur. Atmosfera w firmie jest przyjazna, pracownicy zawsze służą pomocą, a każde polecenie jest szczegółowo omawiane. Ponadto program praktyk obejmował szkolenia, które pozwoliły na nabycie nowych umiejętności oraz poszerzyły naszą wiedzę. W ramach programu organizowano również wyjścia integracyjne, które pozwoliły na bliższe poznanie innych praktykantów oraz opiekunów. Podsumowując - udział w Programie Praktyk Letnich COIG SA był dla mnie cennym doświadczeniem, dzięki któremu miałam możliwość wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności w praktyce.”

Wojtek

Praktyki: Dział Produkcji Oprogramowania dla Administracji Publicznej
Aktualnie: Młodszy Specjalista ds. Programowania

„Zadania, które mi zlecano były różnorodne, ciekawe i co najważniejsze – projekty, które zrealizowałem są stosowane w firmie. Atmosfera w dziale jest bardzo miła, serdeczna - nikt nie traktował mnie jak zbędnej osoby, która tylko przeszkadza. Gdy miałem problem z wykonaniem zadania, zawsze mogłem liczyć na pomoc bardziej doświadczonych kolegów. Praktyki pozwoliły mi nauczyć się bardzo wiele - chociaż były to tylko dwa miesiące, naprawdę mogłem poszerzyć swoją wiedzę i przekonać się jak wygląda praca programisty.”

Tamara

Praktyki: Dział Kadr i Płac
Aktualnie: Pracownik Działu Kadr i Płac

„Rozpoczynając praktyki głowę miałam pełną książkowej wiedzy teoretycznej, nie wiedząc przy tym zbyt wiele o praktycznej stronie funkcjonowania działu kadr i płac w organizacji. W czasie tych dwóch miesięcy miałam możliwość poznania od kuchni działania tej komórki oraz nabycia wielu cennych umiejętności. Pracownicy mojego działu byli bardzo pomocni oraz życzliwi. Uczyłam się w miłej i przyjemnej atmosferze, zawsze mogąc liczyć na pomoc. Muszę przyznać, że czas spędzony w COIG SA, był bardzo pouczający, a wachlarz możliwości rozwoju - naprawdę szeroki - począwszy od tematyki organizowanych szkoleń, poprzez prowadzenie procesu rekrutacji oraz dokumentacji pracowniczej, skończywszy na wyliczaniu wynagrodzeń. Opiekun uwzględniał moje potrzeby oraz motywował mnie do rozwoju. Podczas praktyk zrealizowałam także indywidualny projekt, który był dla mnie nie tylko wyzwaniem, ale także próbą sprawdzenia swoich możliwości. Jestem bardzo zadowolona z udziału w Programie Praktyk Letnich w firmie COIG SA i szczerze go polecam.”

Maciek

Praktyki: Dział Produkcji Oprogramowania ESOD
Aktualnie: Młodszy Programista

„Codziennie otrzymywałem zadania, które według mnie były istotne i odpowiedzialne, a wiele z moich rozwiązań jest już wykorzystywanych w dalszej części projektu. Niektóre zadania wymagały z mojej strony poznania nowych technologii, ale mimo wszystko udało mi się ukończyć je w terminie. Atmosfera w firmie jest bardzo przyjazna, wszyscy są mili i pomocni, szczególnie koledzy, z którymi pracowałem. W czasie pracy żartowaliśmy – widać było, że pracownicy z chęcią przychodzą do pracy. W momentach, kiedy trzeba było się skupić, wszyscy potrafiliśmy się zmobilizować i sumiennie wypełniać swoje obowiązki. Mój Opiekun – Sławek - był bardzo pomocny, potrafił znaleźć odpowiedź na każde pytanie. Polecam program letnich praktyk osobom, które chcą się nauczyć czegoś nowego, poznać zalety pracy w zespole i odkryć nowe możliwości.”

Pozostali uczestnicy programu

Łukasz
Praktyki: Dział Produkcji Oprogramowania

„Program Letnich Praktyk w firmie COIG SA, w którym miałem przyjemność uczestniczyć, pozwolił mi na rozwój pasji, którą jest programowanie. Pracowałem w dziale produkcji oprogramowania, gdzie dołączyłem do jednego z zespołów. Zostały mi przydzielone zadania, które na początku wydawały się trudne i skomplikowane, ale z pomocą lidera i innych członków zespołu stawały się łatwiejsze i zrozumiałe. Podczas praktyk zdobyłem cenne doświadczenie – nauczyłem się pracy w zespole, dzięki czemu przekonałem się, że łącząc pomysłowość wielu osób uzyskuje się wspaniałe efekty. Poznałem zastosowanie ciekawych technologii, a także nauczyłem się z nich korzystać. Pozytywna atmosfera w biurze sprawiała, że praca okazywała się bardzo przyjemna. W trakcie praktyk miałem również możliwość uczestnictwa w interesujących szkoleniach, które na pewno pomogą mi w późniejszej karierze. Podsumowując, dwumiesięczne praktyki w firmie COIG SA były całkiem niezłą zabawą, która pozwoliła mi na rozwój umiejętności - szkoda tylko, że trwały tak krótko.”


Paulina
Praktyki: Dział Produkcji Oprogramowania ERP

„Praktyki odbyte w COIG-u zaskoczyły mnie w sposób bardzo pozytywny. Spotkałam się tu z niezwykłym otwarciem i chęcią współpracy ze strony firmy. Przygotowując program praktyk i zadania do wykonania, opiekunowie wykazali się niezwykłym zaangażowaniem. Przyjemnością - a nie obowiązkiem - była dla mnie praca w zespole, w którym panuje miła atmosfera, a na każde pytanie można uzyskać odpowiedź.”
Dawid
Praktyki: Dział Zarządzania Platformą Systemów Korporacyjnych

„Przed rozpoczęciem praktyk nie wiedziałem, czego się spodziewać - to właściwie był mój pierwszy raz. Jak się później okazało, obawy okazały się zupełnie bezpodstawne. COIG SA to grupa wspaniałych ludzi, chętnych do pomocy i zawsze gotowych odpowiedzieć na stawiane pytania. Trafiłem do działu, w którym mogłem od podstaw poznać działanie dużych systemów informatycznych. Miałem nawet okazję uczestniczyć w tworzeniu od podstaw infrastruktury sieci SAN, która wykorzystywana jest tylko w dużych organizacjach. Wiedza, którą nabyłem podczas programu jest dla mnie bezcenna, ponieważ doświadczenia i praktyki nie nabędzie się w domu czy na uczelni. Doceniam również bardzo dobrą organizację programu praktyk i ogólnie pracy w firmie. Nic tutaj nie dzieje się przypadkowo, każdy ma swoje miejsce i cel - bardzo lubię taki porządek. Ponadto program urozmaicony został o szkolenia, które poszerzyły naszą wiedzę, ale także pozwoliły na integrację grupy praktykantów. Słowo opiekun bardzo dobrze opisuje mojego przełożonego. Zawsze mogłem poprosić go o wsparcie i liczyć na jego radę - wspaniały człowiek. Jeśli macie możliwość odbycia praktyk w COIG SA, nie zastanawiajcie się ani chwili!”
Kamil
Praktyki: Dział Produkcji Oprogramowania

„Podczas praktyk realizowałem projekt stworzenia biblioteki rysującej Grafy, zapoznawałem się z funkcjonującymi systemami informatycznymi, nauczyłem się wiele z zakresu programowania w językach programowania takich jak Javascript oraz Python. W pracy panuje przyjemna atmosfera, członkowie zespołów zawsze oferują swoją pomoc nawet przy pojawieniu się drobnych problemów. Polecam program Praktyk w firmie COIG SA w szczególności dla ludzi, którzy chcą sprawdzić się w pracy w dużej organizacji.”


W imieniu firmy oraz wszystkich opiekunów dziękujemy wszystkim Praktykantom za ciężką, ale i przyjemną wspólną pracę, która była ciekawym doświadczeniem również dla nas.

Studentów zainteresowanych odbyciem praktyk
w COIG SA zapraszamy do śledzenia naszej witryny
w okolicach kwietnia 2015 r.