EPP3 Case Study

Informatyzacja urzędów miast
i jednostek z nimi związanych

Case Study


Wdrożenie EPP
w Urzędach Miast i jednostkach
w województwie Pomorskim i Warmińsko-Mazurskim.

Uruchomienie aplikacji EPP3 w celu rozprzestrzeniania wiadomości dla szerokiej rzeszy użytkowników.

Zakres wdrożenia

Urząd Miasta Olsztyn wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego wdrożyły system ERP Ksat 2000i wraz z Elektronicznym Portalem Pracownika. Poprzez portal pracownicy otrzymali wgląd do swoich danych kadrowych, płacowych , możliwości ściągnięcia pasków wypłat wraz z zestawieniami rocznymi takimi jak PIT i RMUA, mają możliwość planowania urlopów, składania wniosków urlopowych oraz przeglądania historii swoich absencji. Pracownikom została udostępniona elektroniczna tablica ogłoszeń, dzięki której przekazywanie komunikatów do szerokiej grupy użytkowników stało się łatwiejsze. Za pomocą EPP3 umożliwiono również udostępnianie i pobieranie dokumentów, co jest bardzo przydatnym aspektem w tak sformalizowanej organizacji. Korzysta się również z mechanizmu ankiet.

Gotowe rozwiązania informatyczne

System Ksat 2000i wraz z EPP3 zinformatyzował działanie urzędu w jego stałych aspektach oraz swoją bogatą funkcjonalnością zapewnił możliwość ułatwienia pracy w wielu innych dziedzinach. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają zwiększenie efektywności pracy urzędu, odpowiednie zbieranie i kolekcjonowanie danych wraz z ich analizą na podstawie różnorakich raportów ułatwia wyciąganie wniosków i przez to poprawę samej pracy.

Zachowanie aktualnych systemów i połączenie ich z nowymi ułatwiło przesyłanie informacji do szerszej grupy odbiorców, korzystanie z EPP3 umożliwiło dostęp do informacji nowym grupom użytkowników, którzy aktualnie samodzielnie przeglądają swoje dane kadrowo-finansowe i zarządzają swoim czasem pracy

Korzyści

Obszar wdrżeniaMożliwości rozwojowe

Wyświetlanie danych z systemu rodzimego Ksat2000i daje duże możliwości rozwojowe na przyszłość. Zaletą powdrożeniową jest szybkie wsparcie serwisowe wraz z doradztwem w obsłudze aplikacji.

Wnioski

Urzędy za pomocą aplikacji EPP3 mają możliwość składania różnorakich wniosków, wraz z obsługą wniosków ZFŚS. Udostępniają dużą ilość dokumentów swoim pracownikom, wraz z ważnymi odnośnikami – linkami, które można zebrać i opisać w jednym miejscu tworząc bazę najważniejszych adresów www dla urzędu.

Ankiety

Korzystanie z mechanizmu ankiet pozwala urzędom w łatwy i szybki sposób zebrać informacje opiniotwórcze i po ich analizie podjąć działania w odpowiednim kierunku.

Zobacz inne Case Study

Case study

Wdrożenie EPP w jednostkach oświaty województwa
Warmińsko – Mazurskiego

Case study

Wdrożenie Elektronicznego
Portalu pracownika
w Szpitalu w Płocku i Radomiu