Data Center

Polityka Green Data Center

/Polityka Green

Najnowocześniejsze technologie wdrożone w Centrum Przetwarzania Danych, czynią COIG S.A. firmą ekologiczną, która przy dążeniu do nowoczesności nie zapomina o odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy.


Green Data Center

Wdrożenie rozwiązań Green Data Center 

Technologie Green Data Center wykorzystywane w naszym Centrum Przetwarzania Danych stanowią przede wszystkim oszczędność finansową, ponieważ pozwalają na maksymalne zmniejszenie poboru energii elektrycznej.

1/4

Oszczędność energii

Ze względu na dużą liczbę procesorów i dysków, które wymagają chłodzenia, centra przetwarzania danych o tradycyjnej architekturze zużywają porównywalną ilość energii do chłodzenia urządzeń, co do ich zasilania. Wdrożenie rozwiązań Green Data Center wpisuje się w politykę energetyczno-klimatyczną Unii Europejskiej, ponieważ wiąże się ze zmniejszeniem negatywnego wpływu na środowisko, jaki wywiera duży pobór energii i produkcji dużych ilości dwutlenku węgla.


2/4

Naturalne chłodzenie

Dzięki zastosowaniu systemu chłodzenia wykorzystującego warunki naturalne (temperaturę powietrza) i wodę lodową stanowią również rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego.


3/4

Odpowiednie oprogramowanie

Najlepszą strategią racjonalizacji zużycia energii elektrycznej jest odpowiednie oprogramowanie. Najpopularniejszym narzędziem w tym zakresie są rozwiązania it służące do konsolidacji i wirtualizacji serwerów.


4/4

Energooszczędny sprzęt

Rozwiązania sprzętowe zajmują drugie miejsce w kategorii technologii redukujących pobór mocy w centrach danych. Nasze Data Center to nowoczesny, energooszczędny sprzęt, na który składają się sprawne energetycznie procesory.


Polityka Green Data Center

Najnowocześniejsze technologie wdrożone w Centrum Przetwarzania Danych, czynią COIG S.A. firmą ekologiczną, która przy dążeniu do nowoczesności nie zapomina o odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy.

Czytaj więcej

Bezpieczeńtwo

Zagadnienia z zakresu planowania, przygotowania, monitorowania i utrzymania produkcji obejmuje funkcjonalność obszaru produkcyjno-technicznego. Z powodzeniem wykorzystywana jest przede wszystkim w branży wydobywczej.

Cyberbezpieczeństwo

Gromadzenie i przetwarzanie danych w formie elektronicznej powoduje, że są one podatne na nowy rodzaj zagrożeń ze strony cyberprzestępców. Nie ma dziś rozwiązań, które zagwarantują pełne bezpieczeństwo informacji, ale my wiemy jak zapewnić ich najwyższą ochronę.

Outsourcing IT / Cloud backup

Optymalizacja kosztów związanych z utrzymaniem infrastruktury IT, wysoki poziom dostępności usług, możliwość korzystania z wiedzy wysokiej klasy specjalistów bez ponoszenia kosztów związanych z ich rekrutacją?

Coig Cloud Backup

Jeden z najbardziej elastycznych systemów do wykonywania kopii zapasowej danych. Zabezpieczy Twoje dane przed kradzieżą, usunięciem i fizycznym uszkodzeniem nośnika, na którym są zapisane.

Czytaj więcej